Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání

Bývalý klášterní mlýn

Bývalý klášterní mlýn na břehu řeky Stěnavy naposledy sloužil po přestavbě v 80. letech 20. století jako administrativní budova státního statku. V této adaptaci je budova již prakticky nepoužitelná a čeká tak na svou revitalizaci a další využití.

Lokalita: Olivětín 37, Broumov
GPS: 50.5868889N 16.3345936E
Kontakt: Kristýna Dyntarová
E-mail: kristyna.dyntarova@srrb.cz
Telefon: 722 952 263
Typ nemovitosti: Brownfield

Vlastník: Centrum služeb Broumov, s.r.o.

Link: Národní databáze brownfieldů

Objekt bývalého klášterního mlýna v Broumově-Olivětíně na samém břehu řeky Stěnavy, přímo pod broumovským klášterem. Budova je v soukromých rukou a v současné době nemá využití.

Nemovitost je evidována jako objekt k bydlení, podle skutečného účelu se ale jedná o administrativní a provozní budovu bývalého ředitelství Státních statků n.p. Teplice nad Metují. Do současného stavu byla budova uvedena dlouhou a rozsáhlou přestavbou zakončenou kolaudací v roce 1988. Jedná se o budovu bývalého mlýna z roku 1590, jehož část byla odstřelena a nahrazena novou přístavbou. V současné době je budova dlouhodobě bez využití, objekt je vyklizený a prázdný. Vlastník uvažuje o využití v oblasti služeb.

 

Napište nám
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři